English version
Facebook YouTube
Agricola
Mecenat

Historia

oplatek

2018-12-19 Kraków, Photo by Henryk Szaleniec

Spotkanie opłatkowe w Chórze Agricola 19.12.2018

2018-12-19 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

W środę przedświąteczną jak każdego roku spotkaliśmy się aby podziękować sobie za wspólne śpiewanie w mijającym roku 2018, złożyć życzenia świąteczne i noworoczne oraz wspominać tych, którzy w tym roku odeszli od nas na zawsze.
Nasz opiekun z ramienia Uniwersytetu prof. Kazimierz Wiech wspomniał na wstępie o trudnym roku 2018 dla naszego chóru z uwagi na odejście dwóch naszych znamienitych śpiewaków i kolegów Zbyszka Suflity i Wiesia Molika. Byli osobami szczególnymi w naszym chórze i ich brak wyraźnie odczuwamy.
Życzenia Profesora poprzedzone zaintonowaną kolędą „Wśród nocnej ciszy .. „ skierowane do chórzystów uzupełniła nasza Dyrygentka Joasia Gutowska-Kuźmicz. Miło nam było, że byli z nami w tym dniu koleżanki i koledzy z ChUR-u pod przewodnictwem Prezesa Michała, nasza koleżanka Wujenka Halinka Raczyńska-Molik, żony naszych kolegów, nasz przyjaciel i kolega Dyrygent Artur Sędzielarz a w trakcie spotkania życzenia składał w imieniu zespołu „Skalni „ Prezes Józef Brzuchacz. Szkoda, że choroby przeszkodziły niektórym naszym kolegom na przybycie ale spłynęły życzenia od Bogdana, Marka, Artura foto Janka, Jurka, Andrzeja, Lesława, Krzysztofa, Darka, Janusza i innych. Życzymy kolegom powrotu do zdrowia i przystąpienie z odrodzonymi siłami śpiewaczymi do prób i koncertów, które nasz czekają w roku przyszłym.
Tradycyjnie w każdą naszą Wigilię ogłaszamy zwycięzcę, Kawalera Miecza Agricolańskiego w ustępującym roku. Nominowanymi do wyróżnienia byli koledzy Alojzy Baron, Andrzej Gacek, Jan Van Corven, Henryk Szaleniec, Paweł Wiecha oraz Jerzy Wojtas. Zwyciężył Alojzy Baron ”Alik„ a w uzasadnieniu podkreślono jego zaangażowanie w odszukaniu i przygotowaniu starych nut dla chóru ,Pieśni Legionowych i kolęd z lat 1915 -1920. Owacje !!
Naszej Wujence Halince Raczyńskiej-Molik podziękowaliśmy powtórnie i wręczyliśmy już Miecz z wygrawerowaną tym razem dedykacją za jej pracę w projekcie BOUILDING BRIGDES. Było miło, wspomnienia, kolędowanie w którym prym wiedli koledzy Jurcyś i Henio Szaleniec a przyglądał się uważnie przyszły nasz chórzysta Piotruś Kuźmicz. Jan Van Corven, na potwierdzenie , że nie tylko polskie kolędy są piękne odśpiewał holenderską kolędę.
Były śledzie Profesora i Henia Sokoła, pierogi Andrzeja, włoska baba Jana, panetone z migdałami i rodzynkami, chleb Jula, moskole z bryndzą, pieczone pierogi z kapustą i grzybami, krokiety z kapustą, sernik Wojtasów i inne ciasta: makowce, pierniki, orzechowce, bakaliowce … itd. Nasi przyjaciele z CHUR-u obdarowali obecnych figurkami śpiącego smacznie … Jezuska.
Łamaliśmy się chlebem z najstarszej i słynnej już piekarni w Gdowie a chleb kroił Jurek Rajchel.
Pozdrawiamy z naszym hasłem „ Leć Pieśni ……! „ /M.S./

ur

2018-12-14 Kraków, Photo by Artur Gawor

Opłatek na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

2018-12-14 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

W dniu 14.12.2018 w Klubie studenckim Arka mieliśmy okazję spotkać się w gronie Senatu i nauczycieli akademickich Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na tradycyjnym opłatku kończącym rok 2018. Spotkanie prowadził prof. dr hab. Kazimierz Wiech. Tym razem mottem przewodnim uroczystości były kolędy i wspomnienia z lat odzyskania naszej niepodległości 100 lat temu. Dr Joanna Gutowska-Kuźmicz przygotowała chóry działające na naszym Uniwersytecie tj. Chór Uniwersytetu Rolniczego i Chór Agricola w repertuarze kolęd legionowych z lat 1915-1920. Piękne znane polskie kolędy z tekstem z tamtych lat przypominającym walkę o naszą Niepodległą.
Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady przywitał zaproszonych gości i społeczność akademicką a Zespół Sygnalistów Hagard, nasze chóry oraz Skalni dali zgromadzonym koncerty niezapomniane. Zespół Góralski Skalni przedstawił okraszone tańcem i muzyką góralską Jasełka z którym to programem objeżdża Europę w ramach 65-lecia działalności artystycznej zespołu.
Życzeniom nie było końca, tradycyjne przy tym łamanie się chlebem, który to zwyczaj kultywuje od lat wielu nasz profesor i opiekun akademickich chórów prof. Kazimierz Wiech. /M.S./

malwa

2018-12-07 Kraków,

7 grudnia 2018, Koncert z okazji 100.rocznicy odzyskania Niepodległości,
klub MALWA ul. Dobrego Pasterza 6 w Krakowie

2018-12-07 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

Pod egidą Krakowskiego Forum Kultury w deszczowy zimny piątek 7.12.2018 Chór Agricola wystąpił w Klubie Malwa z koncertem z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na wstępie przekazaliśmy publiczności, że koncert ten zadedykowaliśmy naszym zmarłym niedawno kolegom : tenorowi Wiesiowi Molikowi i basowi Zbyszkowi Suflicie. Wiesiu Molik występował z nami na scenie KLUBU MALWA wielokrotnie i wspólnie z żoną Haliną Raczyńską-Molik byli organizatorami wielu pięknych wieczorów muzycznych z naszym udziałem. Zbyszek Suflita „Zibon „ legenda chóralistyki krakowskiej, wielki patriota, swoim wspaniałym basem wspierał nasze występy. Koncert przygotowała i prowadziła nasza Dyrygentka dr Joanna Gutowska-Kuźmicz przedstawiając kolejne utwory ze świetnie dobraną poezją legionową z lat 1914 -1916 majora Andrzeja Teslara, poety i żołnierza legionów. Koncert miał charakter wieczornicy patriotycznej. Prezentowaliśmy utwory znane a także nieznane przygotowane z odszukanych przez naszego tenora Alojzego Barona, znanego krakowskiego archiwisty, zbioru „Pieśni Legionowych z lat 1915-1920„ na chór męski trzygłosowy. Było bardzo patetycznie i patriotycznie co skłoniło publiczność i nas do poszerzenia koncertu o bisy, które z przyjemnością wykonaliśmy. /M.S./

140

2018-11-17 Kraków, Photo by Stanisław Bryg

140. Jubileusz Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

2018-11-17 Kraków,



Od śpiewu trzęsły się ściany  - Bogdan Gancarz (GOŚĆ.PL) krakowski

FINAŁ  występu połączonych chórów męskich

FILM   „Czym dla ciebie jest Krakowski Chór Akademicki UJ?”,
Produkcja: Bernard Kuś, Żaneta Wierzgacz

akademia

2018-10-10 Kraków, Photo by Henryk Szaleniec

10 listopada 2018, Akademia Muzyczna w Krakowie
Akademia Chóralna 60+ "Niepodległa w pieśni"

2018-10-10 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Akademia Muzyczna w Krakowie zaprosiła wybrane chóry z Krakowa i Małopolski na uroczysty koncert dla upamiętnienia tej szczególnej dla naszego kraju daty. W gronie zaproszonych był Chór Agricola w specjalnie przygotowanym repertuarze .
Nasz kolega tenor Alojzy Baron niegdyś Główny Archiwista m. Krakowa odszukał dla nas nuty „10 Pieśni Legjonowych w łatwym układzie na 3 głosy męskie lub żeńskie, dla użytku chórów szkolnych , ludowych i związków strzeleckich„ wydanych nakładem Państwowego Wydawnictwa Książek Szkolnych Lwów , ul .Krukowa 21 zaraz po odzyskaniu naszej niepodległości w latach 1918- 1919. Ten unikatowy zbiór zawiera najstarsze utwory legionowe harmonizowane przez Czesława Kozietulskiego.
Wykonaliśmy dwa utwory z tego zbioru tj. „O mój rozmarynie „ i „ Pierwszą Brygadę „ , oraz melodię ludową ze słowami legionowymi „ Piosnka o Belinie „, utwór harmonizowany przez J. Życzkowskiego z Kantyczek KChA UJ.
Przed koncertem można było wysłuchać interesujących wykładów nawiązujących do tematu niepodległościowego. Zwłaszcza wykład prof. dr hab. Jadwigi Gałęskiej-Tritt pt. „ In te mea anima ,tempora meteor „ / w Tobie, duszo moja mierzę obszary czasu/ zrobił na nas ogromne wrażenie i potwierdził ogromną klasę Pani Profesor, wychowawcy wielu znamienitych dyrygentów i nauczycieli akademickich.
Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem przez wszystkie chóry Roty Feliksa Nowowiejskiego ze słowami Marii Konopnickiej.
Przygotowanie koncertu -Katedra Chóralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie pod przewodnictwem prof. W. Siedlika.
Z pozdrowieniem „ Leć pieśni…. „ dla naszej Niepodległej.
/M.S./

3-ci wiek

2018-10-05 Kraków, Photo by Adam Mróz

Inauguracje nowego roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Uniwersytetu III Wieku przy Uniwersytecie Rolniczym.

2018-10 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz


Jak każdego roku Chór Agricola upiększał swoim śpiewem uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego w dniu 5.10.2018 w Kościele Pana Jezusa Dobrego Pasterza podczas mszy św. Mszę celebrował Ks. Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski a obecne były władze uczelni z Jego Magnificencją Rektorem Uniwersytetu prof. dr hab. inż. Włodzimierzem Sady , wykładowcy ,pracownicy uczelni i studenci.

Natomiast w dniu 10.10.2018 odbyła się uroczysta inauguracja Uniwersytetu III Wieku na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Chór Agricola rozpoczął uroczystość odśpiewaniem pieśni ”Gaude Mater Polonia „ a po wręczaniu indeksów nowym studentom „Gaudeamus igitur „ oraz na zakończenie dał krótki koncert . Inaugurację prowadził Kierownik uniwersytetu III Wieku Prof. dr hab. Kazimierz Wiech. Władze uczelni reprezentował Prorektor ds. Dydaktycznych i Studenckich dr hab. inż. Sylwester Tabor. Wysłuchaliśmy bardzo interesującego wykładu inauguracyjnego dr inż. Piotra Bilańskiego pt.” Rola korników w ekosystemach leśnych i gospodarce leśnej „
/M.S./

Zbigniew Suflita

2011 Holandia, Photo by Marek Archamowicz

Zbychu...

...

Zbychu... - Janusz Czerwiec fazi

zibi

2018 Kraków, Photo by Artur Gawor

Zbigniew Suflita (1938 - 2018 )

2018-09-04 Kraków

We wtorek 4 września 2018 roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie pożegnaliśmy Zbyszka Suflitę, naszego kolegę i przyjaciela. /M.A./

Wspomnieniowa galeria o Zbyszku na FB  - Joanna Gutowska-Kuźmicz

Nie żyje legenda chóralistyki krakowskiej  - Bogdan Gancarz (SALON24)

Zbigniew Suflita (1938-2018) - śpiewak Chóru AGRICOLA  - Bogdan Gancarz (GOŚĆ.PL)

Pożegnali go pieśnią  - Bogdan Gancarz (GOŚĆ.PL)

Pogrzeb Zbigniewa Suflity  - Bogdan Gancarz (GOŚĆ.PL)

2018-08-12 Kraków, Photo by Artur Gawor

Wspólny koncert Polsko-Węgierskiego Chóru Dalárda z Nyíregyházá oraz Chóru Agricola

2018-08-12, dyr. Pappné Szabó Ella oraz Joanna Gutowska-Kuźmicz

Koncert odbył się w Niedzielę 12-tego sierpnia 2018 roku w Kościele św. Józefa przy ul. Zamoyskiego 2 w Krakowie (Rynek Podgórski) o godzinie 12-tej
Wystąpił Polsko-Węgierski Chór Dalárda z Nyíregyházá
Dyrygent chóru: Pani Pappné Szabó Ella
Akompaniatorka: Dr. Széles Csabáné Dvorszki Magdolna
Na klarnecie i tarogato: Martynowszki Istvan
oraz
Chór Męski Agricola Krakowskiego Środowiska Akademickiego pod dyrekcją Dr Joanny Gutowskiej-Kużmicz

Na rozpoczęcie Mszy Św mężczyżni z obu chórów zaśpiewali Bogurodzicę.
Póżniej oprawę muzycznę Mszy Św zapewnił chór węgierski z Nyíregyházá wykonując Msze C-Dur (C-dúr mise) - Maillochaud-a
Po Mszy św. odbył się krótki koncert obu chórów, który był bardzo miło przyjety przez krakowską publiczność. /M.A/
Program koncertu:
1 Moja Piosenka ( sł. Cyprian Kamil Norwid, muz. Józef Świder)
2 Boze coś Polske (sł. Alojzy Felinski, oprac. Marek Rachwal)
3 Szokolay : Chwalmi wielką łaskę Boga (Áldjuk Isten nagy kegyelmét )
4 Gwiezdny wieczorek - polska piosenka ludowa ( Csillagos estén)
5 Eszterházy: Veni Creator Spiritus
6 Praetorius: jesteś piękna muzyko ( Szép vagy muzsika )
7 Gaude Mater Polonia
8 Caccini (Vavilov): Ave Maria
9 Beethoven: Chwała Bogu ( Isten dicsősége )

2018.08.11, Rynek Główny: "Dzień Węgierski w Krakowie" IMAGO Festiwal  Koncert Chóru Dalárda z Nyíregyházá
Na scenie przed Ratuszem wspólnie z Chórem Dalárda zaśpiewali koledzy z Agricoli Bogdan Gancarz oraz Jerzy Sozański.
/M.A./

2018-08-10 Kraków, Photo by Henryk Szaleniec

Spotkanie Polsko-Węgierskiego Chóru Dalárda z Nyíregyházá z Chórem Agricola i wspólna próba

2018-08-10, dyr. Pappné Szabó Ella oraz Joanna Gutowska-Kuźmicz

Spotkanie odbyło się 10 sierpnia 2018 roku w Krakowie w Hotelu Prokocim

arka

2018-07-04 Kraków, Photo by Henryk Szaleniec

Zakończenie sezonu śpiewaczego 2017/2018, Koncert w Centrum Kultury Studenckiej ARKA

2018-07-03, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

Każdego roku podsumowujemy nasze osiągnięcia śpiewacze w danym roku akademickim koncertem z utworami wykonywanymi na festiwalach chóralnych, koncertach i występach, które przysporzyły naszemu chórowi Agricola splendoru i zostały zapisane w naszej historii.
Wspominaliśmy zatem występy na Gali Związku Pracodawców Lewiatan w krakowskim Magistracie , w księgarni muzycznej ”Kurant" na krakowskim Rynku Głównym, Przeglądzie Utworów Pasyjnych w Krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Radomsku.
Zaśpiewaliśmy te utwory, które szczególnie podobały się publiczności w tych koncertach i tak w Magistracie podobał się "Marsz Jubileuszowy" Paula van Gulicka, w "Kurancie" "Kołysanka” Maklakiewicza, w Radomsku "Moja Piosenka" J. Świdra do słów C.K. Norwida, "Echa z Gór" Jana Pasierba – Orlanda oraz "Żaby" M .Kotarbińskiego.
Chór Uniwersytetu Rolniczego przedstawił w drugiej części koncertu swoje „ srebrne „ osiągnięcia minionego roku śpiewaczego.
Dyrygenturę i jak zwykle uroczą konferansjerkę zapewniła nasza Pani Dyrektor dr Joanna Gutowska – Kuźmicz.
Kolega Bas zakopiańczyk Paweł Wiecha okrasił koncert góralskimi żartami.
Na koniec śpiewom i anegdotom z minionego roku akademickiego nie było końca na spotkaniu obu chórów przy skwierczących kiełbaskach z rożna. / M.S./

radomsko

2018-06-24 Radomsko, Photo by Artur Gawor

14-ty Międzynarodowy Festiwal Chóralny Wschód – Zachód - Zbliżenia, Radomsko 2018

2018-06-23 do 24, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

RADOMSKO -Festiwalu Chóralny 23-24.06.2018 -Kronika Chóru Agricola (Janusz Czerwiec)

wiesiu

2008 Niepołomice, Photo from the Agricola Choir Archive

Wiesław Molik - Tenor Chóru Agricola

2018-05-20 Kraków

W piątek 25 maja 2018 roku na Cmentarzu Batowickim w Krakowie pożegnaliśmy naszego kolegę Wiesia Molika wieloletniego śpiewaka Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Chóru AGRICOLA od początku jego założenia. Wspaniałego i szlachetnego człowieka, kolegę, przyjaciela, tenora i kronikarza Agricoli.
Uroczystość skupiła setki osób w tym wielu dziennikarzy TV Kraków i Radia Kraków, którymi to instytucjami zmarły kierował we wcześniejszych latach swojej działalności zawodowej a także chórzystów m.in. z Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych chórów krakowskich. Szczególnie licznie przybyli koledzy z Chóru Agricola w którym Wiesiu przez ostatnie lata kontynuował swoją pasję śpiewania. Żegnali zmarłego obecni i byli dyrygenci KChA UJ. prof. Adam Korzeniowski i Janusz Wierzgacz a także związani z Agricolą dyrygenci Joanna Gutowska Kuźmicz i Artur Sędzielarz. Uniwersytet Rolniczy reprezentował nasz opiekun i chórzysta prof. dr hab. Kazimierz Wiech.
Żona zmarłego, Halina Raczyńska-Molik w podziękowaniach napisała - „Dzisiejsza uroczystość mimo smutku i żalu była zupełnie niezwykła , czysta , pełna miłości i delikatności. Wzruszające słowa wnuczki o dziadku oraz Wasz cudowny, przejmujący śpiew był balsamem na moją duszę „
Zaśpiewaliśmy wspólnie z koleżankami i kolegami z CHUR-u Uniwersytetu Rolniczego, na wstępie mszy żałobnej, fragmenty „Miserere" B. Rizziego , „Sepulto Domino" G.G. Gorczyckiego. Dyrygowała Joanna Gutowska- Kuźmicz. Następnie Janusz Wierzgacz przejął batutę dyrygencką aby poprowadzić dwa chóry Uniwersytetu Rolniczego do wykonania „Pie Jesu” z „Requiem" Johna Ruttera ze wspaniałą i wzruszającą partią sopranową wykonaną przez naszą Dyrygentkę Joannę Gutowską-Kuźmicz. Przy organach gościnnie Agnieszka Trela - Jochymek. Na zakończenie mszy św. „Bogurodzica". Ufamy, że ta pieśń, modlitwa śpiewana mocnymi męskimi głosami otworzyła bramy niebios naszemu tenorowi.
Mowy pożegnalne ze wspomnieniami o zmarłym wygłosili redaktorzy Mieczysław Czuma i Bogdan Gancarz. Uroczystość zakończył nasz hymn „ Hasło - Leć Pieśni „ Felicjana Szopskiego.
Będzie Cię nam Wiesiu bardzo brakowało! /M.S., M.A./


Wiesiu autor wiersza: Janusz Czerwiec "Fazi"

Wiesław Molik - Maj 2008 -   Pierwszy wpis do Kroniki naszego Chóru - RĘKOPIS


Artykuł Bogdana Gancarza w Gościu.pl   Był współtwórcą Telewizji Kraków

dworek

2018-04-27 Kraków, Photo by Anna Szaleńcowa

VIII Festiwal Chórów Męskich Krakowska Wiosna 2018

... a w sercu ciągle maj.

2018-04-27 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

Krakowski Chór Lutnia od roku 2011 zaprasza męskie chóry z Krakowa i nie tylko, do zaprezentowania się krakowskiej publiczności w swoich repertuarach, pod hasłem „ … a w sercu ciągle maj”. Poprzednio koncerty odbywały się w Muzeum Inżynierii na ul. Dajwór a tegoroczny w Dworku Białorądnickim. Chór Agricola wystąpił w tym roku po raz siódmy na tym przeglądzie. Festiwal zmienia swoje dotychczasowe zasady i na obecnym przeglądzie pojawiły się też chóry mieszane i żeńskie. Organizatorzy poprosili w tym roku o prezentacje utworów szczególnie regionalnych, związanych treścią i brzmieniem z naszym krakowskim regionem.
Przygotowaliśmy zatem pieśni : "Słowiczku mój" słowa i melodia Adama Mickiewicza, "Pieśń wieczorną" Stanisława Moniuszki, "Echa z gór" Jana Pasierba-Orlanda, melodię ludową "Na łące kłące" , "Kiedym jechał do dzieweczki" Wacława Lachmana oraz tegoż autora "Krakowiaka" z partią solową naszego tenora Bogdana Gancarza w czapkach krakuskach , które poleciały w górę na zakończenie naszego występu. Nasza Dyrygentka wypatrzyła wśród publiczności swoim jak zwykle sokolim wzrokiem, naszego schorowanego ostatnio tenora Wiesia Molika i zaprosiła do odśpiewania wspólnie z nami naszego hymnu tj. "Hasła" Felicjana Szopskiego, życząc Wiesiowi w imieniu swoim i całego chóru szybkiego powrotu do zdrowia. Był to wzruszający akcent naszego występu, a cały nasz koncert bardzo się podobał zwłaszcza żeńskiej części publiczności. Był sentymentalny i wzruszający na wstępie a dynamiczny w utworach Wacława Lachmana. Szkoda, że zdecydowano się na występy chórów w plenerze a nie w salach Dworku bo zauważyć można było trudności innych chórów z uwagi rozpraszające się głosy w trakcie śpiewania. Nasza Dyrygentka znalazła na to sposób i dobrze poprawiła ustawienie mikrofonów a także maksymalnie skupiła 22 śpiewaków w ciasną grupę, co dało nam możliwość zaprezentowania mocy naszych głosów. /M.S./

kurant

2018-03-25 Kraków, Photo by Henryk Szaleniec

Koncert w Księgarni Muzycznej KURANT Rynek Główny 35

2018-03-25 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

W historii działalności naszego chóru zdarzały się różne nasze koncerty. Konkursowe, przeglądy chóralne w gronie innych chórów, koncerty okolicznościowe, w filharmonii, w operze, w plenerze, w dużych salach koncertowych, w kościołach i katedrach, na Wawelu i we Lwowie, śpiewaliśmy żołnierzom Gen. Maczka w Holandii i Belgii i Powstańcom Styczniowym.
Tym razem koncert był wyjątkowy. Na zaproszenie właścicielki „ Kuranta” Pani Marii Miroty–Cofur zaprezentowaliśmy nasze przeboje dla przyjaciół Pani Marii dla naszych przyjaciół i osób, które przypadkowo spacerując po Rynku w tę słoneczną niedzielę usłyszały śpiew i wstąpiły posłuchać. W gronie publiczności zauważono profesorów akademickich i znanych krakowskich lekarzy i artystów, dziennikarzy i nauczycieli akademickich, tenisistów i golfistów, rodziny z dziećmi.
Dyrygentka Joasia Gutowska-Kuźmicz zadedykowała na wstępie „Kołysankę” Jana Maklakiewicza do słów K.I. Gałczyńskiego od chórzystów Agricoli dla Pani Marii. Przedstawiała także każdy utwór ze znanym swoistym wdziękiem i humorem otrzymując brawami uznanie słuchaczy.
Podobały się : „ Serenada „Marchnera, „Słowiczku mój ..”Adama Mickiewicza, „ My Way „w aranżacji Joanny Gutowskiej na chór męski, „ Moja piosenka „ do słów C.K. Norwida, „ Hejże do czarki „ oraz „ Hejże do golfa „słynny już hymn golfowy do słów naszego chóralnego znanego krakowskiego poety Janusza Czerwca „Faziego„. Ponieważ dzień był szczególny zaśpiewaliśmy też fragmenty „Miserere „ o. Bernardino Rizziego a na koniec „ Hasło„ naszego chóru i chóru KCHA Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bisem na życzenie publiczności zakończyliśmy występ a” Add Multos Annos„ zadedykowaliśmy naszym słuchaczom.
Był to uroczy niezapomniany kameralny koncert w piękne słoneczne popołudnie na naszym Krakowskim Rynku /M.S. /

60plus

2018-03-18 Kraków, Photo by Anna Szaleńcowa

Akademia Chóralna 60+ - muzyka pasyjna, 18.03.2018

2018-03-18 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

Już po raz trzeci Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza na cykliczne wydarzenie muzyczne jakim jest Akademia Chóralna 60 +. Tym razem tematem akademii była muzyka pasyjna.
Organizatorami spotkania byli prof. dr hab. Lidia Matynian oraz dr hab. Włodzimierz Siedlik. Prowadzenie koncertu chóralnego dr Małgorzata Chyła.
Chór Agricola występował w Akademii po raz drugi tym razem w gronie chórów z Krakowa: Chóru Cecyliańskiego, Chóru Męskiego Katedry Wawelskiej, Chóru Parafialnego ARKA, Krakowskiego Towarzystwa Śpiewackiego ECHO, Chóru Dębnickiego oraz z Małopolski: Miejskiego Nauczycielskiego Chór GORCE z Nowego Targu i Chóru Mieszanego ECHO z Trzebini.
Wykonaliśmy przygotowane na ten koncert Exclamus Jesus-Tomas Luis De Victoria , fragmenty Miserere- B. Rizzi , Tenebrae factae sunt- Michael Haydn oraz wraz ze wszystkimi chórami pod dyrekcją naszej Dyrygentki Joanny Gutowskiej- Kuźmicz , Ludu mój ludu w oprac. Stanisława Ochmańskiego.
Pomimo uszczuplonego składu osobowego naszego chóru spowodowanego chorobami kolegów , cieszy fakt sprawdzenia się w trudnym repertuarze, co znalazło odbicie w licznych słowach uznania znawców chóralistyki i nauczycieli akademickich będących na tym spotkaniu. /M.S./

debniki

2018-01-14 Kraków, Photo by Anna Szaleńcowa

Koncert kolęd w kościele na Dębnikach, 14 stycznia 2018

2018-01-14 Kraków, dyr. Joanna Gutowska-Kuźmicz

Koncert odbył się w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Krakowie ul.Konfederacka 6. Wystąpił 3 chóry:
Chór Dębnicki parafii p.w. św. Stanisława Kostki
Chór Męski Agricola Krakowskiego Środowiska Akademickiego
Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
dyrygowała Joanna Gutowska-Kuźmicz /M.A./

ice

2018-01-04 Kraków, Photo by Anna Szaleńcowa

KOLĘDOWANIE Z KRAKOWSKIMI CHÓRAMI
4.01.2018 KONCERT W CENTRUM KONGRESOWYM ICE KRAKÓW

2018-01-04 Kraków, Dir Francessco Botiglierro

AGRICOLA WŚRÓD NAJLEPSZCYCH KRAKOWSKICH CHÓRÓW !!!
Organizator koncertu Miasto Kraków zaprosił 16 najlepszych krakowskich chórów do wspólnego śpiewania kolęd dla krakowian w największej Sali Centrum Kongresowego ICE. Wśród zawodowych chórów a więc m.in. Chóru Filharmonii Krakowskiej , Chóru Capelli Cracoviensis , Chóru Polskiego Radia, akademickie chóry Krakowa w tym nasi przyjaciele Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz my Chór Męski AGRICOLA Krakowskiego Środowiska Akademickiego razem ok.450 śpiewających na scenie. Chórom towarzyszyła Orkiestra Stołecznego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia , całość koncertu pod batutą Dyrygenta Sinfonietty maestro Francesco Bottigliero. Zaśpiewaliśmy wspólnie z innymi chórami „Gdy się Chrystus rodzi „ ,”Pójdźmy wszyscy do stajenki „ , „ Mizerna cicha „ oraz w finale dwukrotnie „ Bóg się rodzi „. Chóry Uniwersytetu Rolniczego i Agricolę do koncertu przygotowała nasza Dyrygentka dr Joanna Gutowska –Kuźmicz w 4 próbach przed koncertem znajdując czas mimo osobistych trudności. Dziękujemy !!! Koncert prowadziła zachęcając publiczność do śpiewania Lidia Jazgar.
Nasz przyjaciel i sympatyk Artur Gawor był zachwycony – „ woow ! 500 ludzi na scenie „. Zyskaliśmy następne cenne doświadczenie. /M. S. /

O Koncercie "ŚPIEWAJ Z NAMI - KOLĘDOWANIE Z KRAKOWSKIMI CHÓRAMI"  - Udostępnione z postu użytkownika Zygmunt Magiera 6 stycznia 2018